PDF Drukuj Email

Nowość!!! Angielski przez Sztukę dla Trzylatków™

to efektywny kurs wprowadzający maluszki w
świat j. angielskiego poprzez twórczą
zabawę i śpiew, respektujący potrzebę ruchu i
ekseperymentowania. Zajęcia w grupie
ośmioosobowej prowadzone są w j. angielskim w wymiarze 64 godzin lekcyjnych i trwają
60 min/tydzień.


Zajęcia rozpoczynają się w czwartek 21.09.2017 o godz. 16:15-17:15 w pracowni przy ul. 
Ostroroga 1/2, Nowa Wieś Królewska. Rodzice zostają w pracowni podczas zajęć.

Najniższe ceny gwarantujące najwyższą jakość, zawierają materiały plastyczne.
Kursy prowadzone są przez nauczyciela akademickiego, anglistkę i artystkę,
są zgodne  z poziomami nauczania Rady Europy i dostosowane do Podstaw
Programowych  MEN dla przedszkoli i szkół publicznych w zakresie języka angielskiego i sztuki.


Angielski przez Sztukę dla Dzieci Innowacyjny, program autorski oparty na nauczaniu holistycznym, wykorzystuje szeroko rozumianą sztukę współczesną czyli działania parateatralne, rysunek, malarstwo, grafikę i rzeźbę do nauki dzieci od lat 4 angielskiego i sztuki. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i dzieci uczą się przy pomocy prostych historyjek, które są wspólnie przedstawiane w formie teatralnej: śpiewają piosenki, przebierają się za postaci z historyjek. Rodzice na bieżąco obserwują postępy dzieci, które ćwicząc kolejne historyjki opowiadają je po angielsku rodzicom w domu. Jak? Najpierw patrząc na wersję obrazkową przedstawienia, potem z pamięci. Wystarczy aby rodzic wyłączył telewizor, usiadł koło dziecka i pozwolił mu opowiadać. Program nauki języka angielskiego i sztuki realizowany jest symultanicznie przy pomocy podręcznika dostosowanego do wieku i poziomu dziecka w formie radosnej zabawy.

Angielski przez Sztukę to oszczędność czasu dziecka i pieniędzy rodziców. Podczas jednych zajęć dziecko uczy się komunikować po angielsku, rozwija swoją wyobraźnię plastyczną i wrażliwość estetyczną. Harmonia estetyczna wspomaga harmonijny stan umysłu i uczuć dziecka. Program w sposób naturalny wykorzystuje również dziecięcą skłonność do tworzenia, które stanowi zalążek postawy badawczej i krytycznej i jest przeciwieństwem postawy konformistycznej i uległej. Angielski przez Sztukę to program dla każdego dziecka, niekoniecznie „interesującego się” plastyką. „Zmysł estetyczny jest wrodzony u większości ludzi i niezależny od ich poziomu intelektualnego, co ukazuje wyraźnie sztuka ludów prymitywnych” (Herbert Read)

Grupa Angielskiego przez Sztukę na Festiwalu Rysowania w Zabrzu, czerwiec 2011 

 

Zajęcia prowadzone są 1xtydzień, przez 2 godziny lekcyjne w elitarnych grupach do 10 uczestników. Nabory na kurs trwają.


Angielski przez Sztukę dla Dzieci™ realizuje potrzeby dzieci i młodzieży w 100%. Pozwala opanować praktycznie język obcy - szybko i skutecznie, zapewniając jednocześnie wymierne efekty nauki, atrakcyjne, różnorodne zajęcia, otworzenie nowych horyzontów w zakresie estetyki, oraz zrozumienia sztuki współczesnej i jej form. Dzieci i młodzież, dodatkowo, potrzebują rozwijać praktyczną komunikację językową i poprawność gramatyczną, pomagającą im w sytuacjach gdy spotykają się z rówieśnikami z innych krajów na szkolnych wymianach kulturalnych, czy podczas wakacji z rodzicami. Dzieci i młodzież potrzebują motywacji i zachęty do obcowania ze sztuką współczesną - swoistym, niezależnym barometrem sytuacji społecznej współczesnego świata. Ciekawe i urozmaicone zajęcia, które nie znużą, a przeciwnie utrzymają wysokie zainteresowanie zarówno angielskim jak i sztuką -  pomogą młodym ludziom w zrozumieniu ich własnej roli we współczesnym świecie.